Mężczyzna w kuchni

Jak uważacie czy mężczyźni mogą spełniać się w kuchniach. Mówię tutaj o kuchniach takich domowych, nie o restauracjach, bo tam przynajmniej o tych, co się pisze to głównie mężczyźni są szefami kuchni.

Jednak w naszych domach nie da się ukryć królują kobiety i jak to się mówi kuchnia to kobiece królestwo. Jednak czy ten stereotyp może być jakoś przełamany bez zarzucenia komuś śmieszności, pogardy. Niestety czasami tak bywa. W końcu jeśli mężczyźni mogą być wielkimi kucharzami to czemu nie mieli by być też takimi w naszych własnych domowych kuchniach.

Oczywiście w ramach tego wpisu nie da się wyjaśnić tych wszystkich kwestii, ale może z czasem uda się to jakoś wszystko przedyskutować i podjąć jakieś decyzje. Pewnie społeczeństwo długo się do tego nie przyzwyczai, ale jak nie podejmie się jakiś działań w konkretnym kierunku to będzie tak jak jest i nic się nie zmieni.

chef-4117262_640

Właśnie patrząc na kucharzy w wielkich restauracjach przeważnie są to mężczyźni. Jednak wielu z nas woli nie pokazywać się w kuchniach i zostawia to naszym żoną, naszym kobietą. Nie wiem czy to z wygody czy z faktu że takie jest nasze społeczeństwo.

Wielu z nas umie robić wspaniałe rzeczy w naszych kuchniach i często możemy zawstydzić niejedną kobietę. Jednak nie zawsze podejmujemy działania, aby tak się faktycznie stało. Mozę czas to zmienić i czas abyśmy to my przejęli władzę w kuchniach. Niestety będzie to pewnie bardzo trudno i nie każdy z nas będzie chciał to zrobić. Może jednak małe kroki to dobre rozwiązanie.

Oczywiście to musi być indywidualna decyzja każdego z nas. Pewnie łatwiej zrobić to w dużych miastach tak jak Warszawa, a trudniej w mniejszych takich jak Ostrów czy na wsi. Tam pewnie to dopiero było by dziwne. Jednak ja chcemy to czemu nie. Może właśnie czas na zmiany.


Podziel się wpisem

Twitter Delicious Facebook Digg Favorites More

Zostaw komentarz